Obchody 26. 7. 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Zobchodoval jsem tři situace. První přišla poměrně brzy po tom, co jsem otevřel platformu. Moc jsem ještě nebyl rozkoukaný, a tak jsem nešel do pozice s mnoha kontrakty. Zvolil jsem svůj standard – tři kusy.

Další dva shorty už byly větší fuška, protože jsem pokaždé naklikával pozici po jednom kontraktu do DOMu. Když se snažíte naklikat rychle patnáct kontraktů a moc se neukliknout, tak to může být docela stres.

Vstupy po „jedničkách“ jsou pro mě důležité. Když začnete na NQ nahazovat pozice patnáct kontratktů a více, tak už můžete být zajímavou malou kořistí pro nějakého market-makera, který se bude snažit zjisti, kde máte svůj SL. Z tohoto důvodu vstupuji nepravidelnými kliky do pozice a současně ani nezadávám LMT pro výstup (PT). Pokud někdo spatří, že jsem naskočil najednou s dvaceti kousky do longu a v DOMu o několik ticků výše uvidí identický počet kontraktů na prodej, tak je zřejmé, že se jednalo o vstup limitem. Ví také kde máte Profit-target a z těchto dvou informací už není složité odhadnou, kde se bude cca nacházet váš SL. Ať už se jedná o SL příkaz nebo váš mentální SL. 

Většina obchodníků nejsou gambleři, a proto pro svůj profit jsou ochotni riskovat jen nějakou část kapitálu ve vztahu k velikosti zamýšleného PT. Proto není složité odhadnout ložiska SL neopatrných větších obchodníků. 

Díky tomuto skepticismu se snažím od samého počátku co nejvíce rozdrobit a ztratit v davu příkazů, které na plac burzy tečou.

David

Share this post with your friends

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin